Choď na obsah Choď na menu

Prvý pretek roka

ČSOB maratón minulý víkend napísal už svoju jubilejnú desiatu kapitolu. V nie príliš príjemnom počasí počas oboch víkendových dní, silný vietor, chlad aj slabé mrholenie, ale vždy v dobrej športovej atmosfére našlo svoje uspokojenie takmer 10 000 priaznivcov bežeckého športu.

mms_20150403_161548.jpgV tomto dave mal aj náš športový klub svojich zástupcov, ktorí svojimi výkonmi nesklamali a skvele nás reprezentovali. Hovorím o kompletnej Vavrošekovskej famílii. Najmenší Matej si odbil svoju premiéru na takomto podujatí v sobotu ako štvorročný, na trati dlhej 300 metrov v sprievode svojho ocina. Ten skonštatoval že Matej mal z toho veľkú radosť a v cieli vyhlásil že skončil prvý. Možno sa nám rodí nový talent. Jakub (11), už ako ostrieľaný pretekár, aj tu absolvoval minimaratón na trati dlhej 4,2 km v kategórii muži (nakoľko mladšie kategórie neboli) a vôbec sa tam nestartil. Trať absolvoval vo výbornom čase 24:12 a obsadil v kategórii 210. miesto. Stanka už takmer tradične absolvovala tiež v sobotu beh na 10 km. Pochlapila sa a zabehla si svoje maximum v čase 55:30, čím sa zlepšila takmer o tri minúty a vo svojej kategórii obsadila 81. miesto. Cyril v nedeľu nastúpil na svoj druhý maratón, ktorý bol akousi prípravou pred nasledujúcou sezónou. Podľa jeho slov šlo všetko podľa predstáv a keby nebolo problémov s kolenom mohlo to byť o čosi lepšie. Aj tak výsledný čas 3:41:27 a 187. miesto v kategórii je výborným odrazovým mostíkom do ďalšej práce.

Za celý klub ďakujem Vavrošekovcom  za vzornú reprezentáciu a stačí len dúfať že v tejto sezóne bude takýchto pozitívnych výsledkov čo najviac a podieľať sa na nich budú aj ostatní členovia klubu, nech je to pre nás výzva.